U galeriji Škole primenjenih umetnosti otvorena je izložba Sećanje u bojama, sa radovima učenika sedmog i osmog razreda osnovnih škola iz Školske uprave Valjevo, pristiglim na konkurs koji je raspisala Škola primenjenih umetnosti, u cilju podsticanja kreativnosti, emocionalnog izražavanja i likovne mašte učenika, kao i razvijanja sposobnosti da se lična i zajednička sećanja predstave kroz umetnost. Na konkurs je pristiglo 97 radova, iz 14 osnovnih škola.
Na otvaranju izložbe direktorka je podsetila na nesrećne događaje u OŠ ,,Vladislav Ribnikar“ i selima Dubona i Malo Orašje i naglasila da je, upravo zbog potrebe za negovanjem kulture sećanja, podsećanjem da su empatija, razumevanje i zajedništvo, temelji svakog društva, izložba otvorena u danima koji govore o velikom gubitku, ali i o nadi, podršci i potrebi da budemo jedni uz druge.
Jednoglasnom odlukom žirija, prvu nagradu osvojila je Nađa Anđelić, učenica sedmog razreda OŠ „Vladika Nikolaj Velimirović“ iz Valjeva; nastavnica je Dobrila Marković. Drugo mesto dele dve učenice, obe pod mentorstvom nastavnice Marije Gajić – Anđela Lukić, učenica sedmog razreda OŠ „Sestre Pavlović“ iz Belanovice i Marijana Stojić, učenica osmog razreda OŠ „Zdravko Jovanović“ iz Poćute. Treće mesto je pripalo Davidu Rakiću, učeniku sedmog razreda OŠ „Milovan Glišić“ iz Valjeva; nastavnica je Milica Pantić.
Na otvaranju izložbe uručene su i nagrade najuspešnijim učenicima i njihovim nastavnicima.
