Samostalna izložba vizuelne umetnice Radmile Mile Borojević „Ko sam?“ biće otvorena u sredu, 1. jula, u 19 časova u Galeriji Kulturnog centra.
Izložba predstavlja zaokružen ciklus radova posvećen temi identiteta, njegovog trajanja i promena u savremenom svetu. Kroz svoje slike umetnica istražuje pitanja lične spoznaje, sećanja i unutrašnje snage, a u fokusu njenog stvaralaštva nalaze se pretežno ženski likovi oblikovani kroz simboličke i arhetipske motive.
Radove odlikuju izražen kolorit, složene kompozicije i spoj figurativnog, apstraktnog i savremenog umetničkog izraza. Borojević kroz svoje stvaralaštvo povezuje tradiciju i savremene tokove, nastojeći da očuva i oživi elemente kulturnog nasleđa.
Izložba „Ko sam?“ predstavlja svojevrsno umetničko putovanje kroz memoriju i introspekciju, potvrđujući prepoznatljivu poetiku i zrelost autorkinog stvaralaštva.
Otvaranje izložbe je u sredu, 1. jula, u 19 časova u Galeriji Kulturnog centra.
